  • MSS1278-153MLD
MSS1278-153MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSS1278-153MLD
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-MSS1278-153MLD
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 9679
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSS1278-153MLD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    4.9A
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    31mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • RMS Current (Irms)
    4.9A
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C