  • MSS1260T-682MLB
MSS1260T-682MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1260T-682MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1260T-682MLB
Datasheet:
MSS1260T-682MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1260T-682MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.9A
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    18.5mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • RMS Current (Irms)
    5.9A
  • Height
    6.2mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm