  • MSS1246T-152MLB
MSS1246T-152MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1246T-152MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1246T-152MLB
Datasheet:
MSS1246T-152MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1246T-152MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 11 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    MSS1246T
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7.8A
  • Frequency - Self Resonant
    85MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    14.06A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    9.7mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • RMS Current (Irms)
    7.8A
  • Height
    4.8mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm