  • MSS1210-335KEB
MSS1210-335KEB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1210-335KEB
HK JDW NO:
3194-MSS1210-335KEB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MSS1210-335KEB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1210-335KEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    540mA
  • Frequency - Self Resonant
    560kHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    540mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.3Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    3300 µH
  • RMS Current (Irms)
    540mA
  • Height
    10.2mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm