  • MSS1038T-823MLC
MSS1038T-823MLC
advertisement
Manufacturer No:
MSS1038T-823MLC
HK JDW NO:
3194-MSS1038T-823MLC
Package:
Step5Bar-code shipping tag
MSS1038T-823MLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Resistance
    261mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Inductance
    82 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.12A
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    261mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    82 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    4mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.2mm