  • MSS1038T-153MLB
MSS1038T-153MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1038T-153MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1038T-153MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MSS1038T-153MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS1038T-153MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.8A
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.84A
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • RMS Current (Irms)
    3.8A
  • Height
    4mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.2mm