  • MSS1038-473MLC
MSS1038-473MLC
advertisement
Manufacturer No:
MSS1038-473MLC
HK JDW NO:
3194-MSS1038-473MLC
Quantity:
In Stock : 7347
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1038-473MLC
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    1
  • Depth
    10.2mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.2A
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    4039
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    128mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • DC Current
    2.2A
  • RMS Current (Irms)
    2.2A
  • Height
    4mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    20%