  • MSP430G2313IPW20
MSP430G2313IPW20
advertisement
Manufacturer No:
MSP430G2313IPW20
HK JDW NO:
815-MSP430G2313IPW20
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
MSP430G2313IPW20
Description:
4KB 4K x 8 FLASH MSP430 16-Bit Microcontroller MSP430G2xx Series 20 Pin 16MHz 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 339
Step5Bar-code shipping tag
MSP430G2313IPW20
    1
  • Number of Timers
    2
  • Number of I2C Channels
    1
  • Number of GPIO
    24
  • Number of SPI Channels
    2
  • Height
    1.2mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Surface Mount
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Number of Terminations
    20
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Frequency
    16MHz
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.3V
  • Interface
    I2C, SPI, UART
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V