  • MSP430G2113IRHB32R
MSP430G2113IRHB32R
advertisement
Manufacturer No:
MSP430G2113IRHB32R
HK JDW NO:
815-MSP430G2113IRHB32R
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Description:
1KB 1K x 8 FLASH MSP430 16-Bit Microcontroller MSP430G2xx Series 32 Pin 16MHz 32-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9036
Step5Bar-code shipping tag
MSP430G2113IRHB32R
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    32-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    16MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Interface
    I2C, IrDA, LIN, SCI, SPI, UART, USART
  • Number of I/O
    24
  • RAM Size
    256 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V