  • MSP430FR2100IPW16
MSP430FR2100IPW16
advertisement
Manufacturer No:
MSP430FR2100IPW16
HK JDW NO:
815-MSP430FR2100IPW16
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
MSP430FR2100IPW16
Description:
1KB 1K x 8 FRAM MSP430 16-Bit Microcontroller MSP430™ FRAM Series 16 Pin 3V 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 63795
Step5Bar-code shipping tag
MSP430FR2100IPW16
    1
  • RAM (bytes)
    512
  • Height
    1.2mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Number of I/O
    12
  • Speed
    16MHz
  • RAM Size
    512 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V