  • MSP3BR1800JS14E3
MSP3BR1800JS14E3
advertisement
Manufacturer No:
MSP3BR1800JS14E3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-MSP3BR1800JS14E3
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Wirewound, 180mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
MSP3BR1800JS14E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    J-Lead
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    180mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2.5W
  • Depth
    7mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    14.8mm