  • MSNE-16-01
MSNE-16-01
advertisement
Manufacturer No:
MSNE-16-01
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-MSNE-16-01
Package:
Datasheet:
MSNE-16-01
Description:
BRD SPT SCREW MNT SNAP LOCK 1"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSNE-16-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Snap Lock
  • Material
    Nylon
  • Mounting Hole Diameter
    0.169 (4.30mm) Square
  • Published
    2002
  • Series
    Richco, MSNE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Hole Diameter
    4.2926 mm
  • Holding Type
    Screw Mount
  • Length
    30.9118mm
  • Length - Overall
    1.217 30.90mm
  • Between Board Height
    1.000 25.40mm 1
  • Mounting Panel Thickness
    0.063 1.60mm