  • MSMLJ43AE3
MSMLJ43AE3
advertisement
Manufacturer No:
MSMLJ43AE3
HK JDW NO:
523-MSMLJ43AE3
Datasheet:
MSMLJ43AE3
Step5Bar-code shipping tag
MSMLJ43AE3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
    J BEND
  • Pin Count
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    43.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W