  • MSMLG60A
MSMLG60A
advertisement
Manufacturer No:
MSMLG60A
HK JDW NO:
523-MSMLG60A
Datasheet:
MSMLG60A
Step5Bar-code shipping tag
MSMLG60A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MSMLG60A .
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    DUAL
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    66.7V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    96.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    60V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    60V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ