  • MSMLG15A
MSMLG15A
advertisement
Manufacturer No:
MSMLG15A
HK JDW NO:
523-MSMLG15A
Datasheet:
MSMLG15A
Step5Bar-code shipping tag
MSMLG15A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MSMLG15A .
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    DUAL
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Peak Pulse Current
    123A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W