  • MSMCJ45A/TR
MSMCJ45A/TR
advertisement
Manufacturer No:
MSMCJ45A/TR
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MSMCJ45A/TR
Datasheet:
MSMCJ45A/TR
Step5Bar-code shipping tag
MSMCJ45A/TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Supplier Device Package
    SMCJ (DO-214AB)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V