  • MSF4800S-20-0560-R
MSF4800S-20-0560-R
advertisement
Manufacturer No:
MSF4800S-20-0560-R
HK JDW NO:
607-MSF4800S-20-0560-R
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MSF4800S-20-0560-R
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    MSF4800
  • Feature
    Blanking, Receiver Only
  • Protections
    Finger/Hand
  • Detection Capability
    20mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 20.0m
  • Protective Height
    560mm
  • Number of Beams
    56
  • Beam Pitch
    10mm