  • MSD1278-393MLD
MSD1278-393MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSD1278-393MLD
HK JDW NO:
3194-MSD1278-393MLD
Quantity:
In Stock : 786
Step5Bar-code shipping tag
MSD1278-393MLD
  • Inductance - Series
    156 μH
  • Height
    8.05mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.18A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Special Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Self Resonant Frequency
    6.5MHz
  • Inductance - Parallel
    39 μH