  • MSD1260T-562MLD
MSD1260T-562MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSD1260T-562MLD
HK JDW NO:
3194-MSD1260T-562MLD
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MSD1260T-562MLD
Step5Bar-code shipping tag
MSD1260T-562MLD
    EAR99
  • Resistance
    20mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    4.24A
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    40mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • RMS Current (Irms)
    3A
  • Inductance - Parallel
    5.6 μH
  • Inductance - Series
    22.4 μH
  • Height
    6mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%