  • MSC1278-223KLB
MSC1278-223KLB
advertisement
Manufacturer No:
MSC1278-223KLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-MSC1278-223KLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSC1278-223KLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.096Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • Rated Current-Max
    2.81A
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • Special Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Self Resonant Frequency
    12MHz