  • MS75085-7ST
MS75085-7ST
advertisement
Manufacturer No:
MS75085-7ST
HK JDW NO:
873-MS75085-7ST
Datasheet:
MS75085-7ST
Step5Bar-code shipping tag
MS75085-7ST
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MS75085
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8Ohm Max
  • Max DC Current
    84mA
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz