  • MS75085-15ST
MS75085-15ST
advertisement
Manufacturer No:
MS75085-15ST
HK JDW NO:
873-MS75085-15ST
Datasheet:
MS75085-15ST
Step5Bar-code shipping tag
MS75085-15ST
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    MS75085
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    42Ohm Max
  • Max DC Current
    36mA
  • Frequency - Self Resonant
    6MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz