  • MS75084-15ST
MS75084-15ST
advertisement
Manufacturer No:
MS75084-15ST
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MS75084-15ST
Package:
Axial
Datasheet:
MS75084-15ST
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS75084-15ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    MS75084
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Military Standard
    MIL-PRF-15305
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.1Ohm Max
  • Max DC Current
    145mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • DC Current
    145mA