  • MS4800S-14-1560-R
MS4800S-14-1560-R
advertisement
Manufacturer No:
MS4800S-14-1560-R
HK JDW NO:
607-MS4800S-14-1560-R
Package:
Datasheet:
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800S-14-1560-R
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2014
  • Feature
    Blanking, Receiver Only
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Protections
    Finger
  • Detection Capability
    14mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 7.0m
  • Protective Height
    1560mm
  • Number of Beams
    156
  • Beam Pitch
    10mm