  • MS3476W22-41SY
MS3476W22-41SY
advertisement
Manufacturer No:
MS3476W22-41SY
HK JDW NO:
795-MS3476W22-41SY
Package:
Datasheet:
MS3476W22-41SY
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk Y Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS3476W22-41SY
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    41
  • Color
    Olive Drab
  • Applications
    Aviation, Automotive, Military
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600V
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Total Number of Contacts
    41
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    13A