  • MS3102E22-20P
MS3102E22-20P
advertisement
Manufacturer No:
MS3102E22-20P
HK JDW NO:
410-MS3102E22-20P
Package:
Datasheet:
MS3102E22-20P
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 9 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
Step5Bar-code shipping tag
MS3102E22-20P
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Box, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    9
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
    Silver
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    9
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    22A