  • MS27484E20B16P
MS27484E20B16P
advertisement
Manufacturer No:
MS27484E20B16P
HK JDW NO:
61-MS27484E20B16P
Package:
Datasheet:
MS27484E20B16P
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium over Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MS27484E20B16P
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Coupling Nut, Ground
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    16
  • Color
    Olive Drab
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    16
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    13A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium over Nickel
  • Shell Size - Insert
    20-16
  • Length
    23.82mm