  • MS22ANW03/UC
MS22ANW03/UC
advertisement
Manufacturer No:
MS22ANW03/UC
HK JDW NO:
558-MS22ANW03/UC
Package:
Datasheet:
MS22ANW03/UC
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V
Step5Bar-code shipping tag
MS22ANW03/UC
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Current Rating (Amps)
    6A AC
  • Contact Finish
    Silver
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    11.4046 mm
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Electrical Life
    25,000 Cycles
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Contact Current(AC)-Max
    6A
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Contact Voltage(AC)-Max
    125V
  • Switch Travel
    2.20mm
  • Body Height
    7.5946mm
  • Length - Termination
    0.189 inch
  • Actuator Length
    5.10mm