  • MS22ANG03/U
MS22ANG03/U
advertisement
Manufacturer No:
MS22ANG03/U
HK JDW NO:
558-MS22ANG03/U
Package:
Datasheet:
MS22ANG03/U
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V
Step5Bar-code shipping tag
MS22ANG03/U
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Contact Finish
    Gold
  • Voltage - Rated AC
    28V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    11.4046 mm
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Electrical Life
    50,000 Cycles
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Switch Travel
    2.20mm
  • Solderability
    WAVE
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@28VDC
  • Body Height
    7.5946mm
  • Length - Termination
    0.189 inch
  • Actuator Length
    5.10mm