  • MRS25000C6650FCT00
MRS25000C6650FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C6650FCT00
HK JDW NO:
886-MRS25000C6650FCT00
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 665Ohm, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3211
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C6650FCT00
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MRS25
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    665Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Technology
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Lead Length
    26mm
  • Diameter
    2.5mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C