  • MRS16000C2003FC100
MRS16000C2003FC100
advertisement
Manufacturer No:
MRS16000C2003FC100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MRS16000C2003FC100
Package:
Axial
Description:
Through Hole 200kOhms, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS16000C2003FC100
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MRS16
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.6mm