  • MRF6VP3450HSR5-NXP
MRF6VP3450HSR5-NXP
advertisement
Manufacturer No:
MRF6VP3450HSR5-NXP
Manufacturer:
NXP Semiconductors
HK JDW NO:
17568-MRF6VP3450HSR5-NXP
Package:
NI-1230-4S
Datasheet:
Description:
RF ULTRA HIGH FREQUENCY BAND, N-
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF6VP3450HSR5-NXP
  • Package / Case
    NI-1230-4S
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    NXP USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    110 V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    470MHz ~ 860MHz
  • Current - Test
    1.4 A
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual)
  • Gain
    22.5dB
  • Power - Output
    450W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    50 V