  • MRF6VP2600HR5-FR
MRF6VP2600HR5-FR
advertisement
Manufacturer No:
MRF6VP2600HR5-FR
HK JDW NO:
318-MRF6VP2600HR5-FR
Package:
NI-1230
Datasheet:
Description:
RF POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF6VP2600HR5-FR
  • Package / Case
    NI-1230
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Freescale Semiconductor
  • Series
  • Voltage - Rated
    110 V
  • Current Rating (Amps)
    50μA
  • Frequency
    500MHz
  • Current - Test
    2.6 A
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual)
  • Gain
    25dB
  • Power - Output
    600W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    50 V