  • MRA-10R5000FE12
MRA-10R5000FE12
advertisement
Manufacturer No:
MRA-10R5000FE12
HK JDW NO:
866-MRA-10R5000FE12
Datasheet:
MRA-10R5000FE12
Description:
Through Hole 500mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
MRA-10R5000FE12
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    24.76mm