  • MRA-10R2500FE07
MRA-10R2500FE07
advertisement
Manufacturer No:
MRA-10R2500FE07
HK JDW NO:
866-MRA-10R2500FE07
Datasheet:
MRA-10R2500FE07
Description:
Through Hole 250mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
MRA-10R2500FE07
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    24.76mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    250mOhm