  • MRA-05R2500JE12
MRA-05R2500JE12
advertisement
Manufacturer No:
MRA-05R2500JE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRA-05R2500JE12
Package:
Conformal
Datasheet:
MRA-05R2500JE12
Description:
Through Hole 250mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRA-05R2500JE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    250mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    4.24mm
  • Length
    16.51mm