  • MR102350R00TAE66
MR102350R00TAE66
advertisement
Manufacturer No:
MR102350R00TAE66
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MR102350R00TAE66
Package:
Axial
Datasheet:
MR102350R00TAE66
Description:
350Ohms, 0.175W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR102350R00TAE66
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~145°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    MR100
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.375L 4.75mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    350Ohms
  • Max Operating Temperature
    145°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    0.175W
  • Max Power Dissipation
    175mW
  • Length
    9.525mm