  • MR061A123JAA
MR061A123JAA
advertisement
Manufacturer No:
MR061A123JAA
HK JDW NO:
66-MR061A123JAA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
MR 0.012μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
MR061A123JAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MR
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.012μF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2909
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    7.36mm
  • Length
    7.36mm
  • Width
    2.28mm