  • MR051C183JAA
MR051C183JAA
advertisement
Manufacturer No:
MR051C183JAA
HK JDW NO:
66-MR051C183JAA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
MR 18nF 100V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
MR051C183JAA
    22 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MR
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Radial
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    635 μm
  • Height
    2.28mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm