  • MR051A101JAT
MR051A101JAT
advertisement
Manufacturer No:
MR051A101JAT
HK JDW NO:
66-MR051A101JAT
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
MR 100pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
MR051A101JAT
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MR
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.28mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.28mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm