  • MR045A3R9CAA
MR045A3R9CAA
advertisement
Manufacturer No:
MR045A3R9CAA
HK JDW NO:
66-MR045A3R9CAA
Description:
Ceralam® MR 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR045A3R9CAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    Not Applicable
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    4.83mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    4.826mm
  • Width
    2.286mm