  • MPZ1608D300B
MPZ1608D300B
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1608D300B
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MPZ1608D300B
Package:
Datasheet:
Description:
TDK - MPZ1608D300B - FERRIT PERLE, 0603, 30 OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1608D300B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    60mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.8 (mm)/L0.063XB0.031XH0.031 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    1.8A
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    60mOhm
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm