  • MPXV1D1770L470
MPXV1D1770L470
advertisement
Manufacturer No:
MPXV1D1770L470
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MPXV1D1770L470
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPXV1D1770L470
Description:
MPXV1D1770L470 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPXV1D1770L470
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPXV
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.673W 17.00mmx17.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    6.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    62.8mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.8MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10.5A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm