  • MPXB684K305G
MPXB684K305G
advertisement
Manufacturer No:
MPXB684K305G
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-MPXB684K305G
Package:
Radial
Datasheet:
MPXB684K305G
Description:
MPX 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MPXB684K305G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MPX
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm