  • MPX1D0530L1R0
MPX1D0530L1R0
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D0530L1R0
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MPX1D0530L1R0
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPX1D0530L1R0
Description:
MPX1D0530L1R0 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 2387
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D0530L1R0
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    METCOM MPX
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.197W 5.30mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    10.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    11.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    10.5A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm