  • MPR5JB30L0
MPR5JB30L0
advertisement
Manufacturer No:
MPR5JB30L0
HK JDW NO:
762-MPR5JB30L0
Package:
Radial
Datasheet:
MPR5JB30L0
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 30mOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 306
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPR5JB30L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MPR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.197W 14.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Height
    18.9992mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm