  • MPR24000Y5000BC100
MPR24000Y5000BC100
advertisement
Manufacturer No:
MPR24000Y5000BC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPR24000Y5000BC100
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 500Ohm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MPR24000Y5000BC100
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.3mm