  • MPQ8636GLE-10-Z
MPQ8636GLE-10-Z
advertisement
Manufacturer No:
MPQ8636GLE-10-Z
HK JDW NO:
541-MPQ8636GLE-10-Z
Datasheet:
MPQ8636GLE-10-Z
Description:
16 Terminals 4.5V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 200kHz~1MHz Tape & Reel (TR) 10A 16-VFQFN
Quantity:
In Stock : 8367
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPQ8636GLE-10-Z
  • Weight
    57.09594mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2013
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    NO LEAD
    1
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Type
    Adjustable
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    12V
    Positive
  • Current - Output
    10A
  • Max Output Voltage
    13V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.611V
  • Frequency - Switching
    200kHz~1MHz
  • Min Output Voltage
    611mV
  • Length
    4mm
  • Width
    3mm