  • MPQ2013AGQ-25-AEC1-Z
MPQ2013AGQ-25-AEC1-Z
advertisement
Manufacturer No:
MPQ2013AGQ-25-AEC1-Z
HK JDW NO:
541-MPQ2013AGQ-25-AEC1-Z
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC 8-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9791
Step5Bar-code shipping tag
MPQ2013AGQ-25-AEC1-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Current - Supply (Max)
    50μA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    10μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 150mA
  • PSRR
    58dB ~ 41dB (100Hz ~ 1kHz)