  • MPLAD6.5KP15CAE3
MPLAD6.5KP15CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD6.5KP15CAE3
HK JDW NO:
523-MPLAD6.5KP15CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD6.5KP15CAE3
    Select All
  • Leakage Current
    10μA
  • Case Connection
    CATHODE
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    267A
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Peak Pulse Current
    267A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW
  • Test Current
    5mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    16.7V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    6500W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ